Lepingute haldus

Lepingute haldusiScala Lepingute haldus võimaldab ettevõtetel hallata eri tüüpi lepinguid, integreerides neid oma äriprotsessidega. Selle abil on võimalik defineerida erinevate hankijate ja klientide tellimustega seotud lepingutele erinevaid tähtaegu ja tingimusi. Erinevate lepingu tüüpidega määratakse kindlaks allahindlused, hinnad, tarnekuupäevad, arveldamise tingimused.

Lepingute haldus võimaldab luua uusi lepinguid ning olemasolevaid lepinguid uuendada ja katkestada (hüvitusarvetega või ilma) ja lepingu enneaegsel katkestamisel võimaldab üle-/puuduhanget arvutada. Kuna lepingute haldus on integreeritud tellimuste sisestamise tegevustega, siis on võimalik võrrelda tegelikke tellimusi lepingus ettenähtuga.

Uue lepingu saab ka kopeerida sobivast olemasolevast lepingust. Lepingute haldus ei ole seotud hankeahelaga, st. leping ei tekita füüsilise tarne nõuet.

Põhilised lepingute liigid on: hoolduslepingud, liisinglepingud, müügilepingud, rendilepingud ja ostulepingud. Igat tüüpi lepingutel on oma iseloomulikud tunnused.

Loe lisa...